System elektronicznych zamków hotelowych

System elektronicznych zamków hotelowych umożliwia kompleksowe zabezpieczenie hotelu lub pensjonatu – zarówno pokoi gości jak i przejść dla personelu oraz pozostałych stref pod kontrolą dostępu. Kluczem użytkownika może być bezstykowa karta zbliżeniowa RFID lub inny nośnik np. brelok czy opaska na rękę. System dedykowany jest dla obiektów stawiających na innowacyjne rozwiązania, nowoczesny wygląd i możliwość działania obiektu w systemie jednego klucza.

Nasza oferta obejmuje szeroką gamę produktów – elektroniczne zamki hotelowe działające na karty bezstykowe lub kod pin, czytniki kontroli dostępu do pomieszczeń, elektroniczne wyłączniki prądu, bezstykowe karty RFID.

Zasada działania zamka w drzwiach:

Wejście do pokoju – po przyłożeniu karty zbliżeniowej do czytnika następuje zasprzęglenie klamki zewnętrznej (klamka nie jest już zwolniona). Od przyłożenia karty mamy około 5 sekund na otwarcie drzwi. Po upływie tego czasu zamek automatycznie zostaje zamknięty.
Wyjście z pokoju – podczas zamykania drzwi następuję automatyczne wysunięcie zasuwy (w standardowym zamku zasuwa jest wysuwana po przekręceniu klucza) i zablokowanie zapadki. Zamek zamykany jest automatycznie. Klamka zewnętrzna jest zwolniona i jej naciskanie nie powoduje otwarcia drzwi. Aby zamek otworzyć potrzebna jest karta dostępu.
Zamknięcie od środka – przekręcenie wewnętrznego pokrętła powoduje zamknięcie pokoju, zamek jest w trybie „Nie przeszkadzać” przez co otworzyć go można tylko kartą master w przypadku nagłego zdarzenia.

Korzyści zastosowania elektronicznych zamków hotelowych:
 • zasilanie na baterie: wyklucza konieczność prowadzenia dodatkowych przewodów w hotelu,
 • niski pobór energii: baterie starczają na około 1.5 roku pracy,
 • możliwość reklamowania obiektu za pomocą kart zbliżeniowych: możliwość wykonania obustronnych nadruków na kartach np. logo hotelu.
 • zarządzanie przepływem osób w hotelu: gość ma tylko dostęp do wybranego pokoju, piętra lub do wskazanych pomieszczeń hotelowych np. basen. Dostęp może być przyznawany czasowo np. na okres pobytu w hotelu.
 • zmniejszenie kosztów: za pomocą karty zbliżeniowej klient ma możliwość włączenia prądu w pokoju. Rozwiązanie to wymaga zamontowanego wyłącznika prądu.
 • łatwe płacenie: przy wykorzystaniu karty identyfikacyjnej rachunek może być przepisany na nazwisko gościa,
 • bezpieczeństwo: w przypadku utraty karty, można zaprogramować nową. Wówczas wszystkie wcześniejsze karty dostępowe zostaną usunięte. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo nieautoryzowanego wejścia do pomieszczenia.
 • karty są wielokrotnego użytku: możliwość przypisywania do różnych drzwi, bez konieczności kupowania nowej karty,
 • pełna kontrola zdarzeń w hotelu: zamki posiadają wewnętrzną pamięć zdarzeń (z zapamiętaną datą oraz godziną). Pozwala to sprawdzić o której godzinie pokój był sprzątany lub otwierany.
Możliwe funkcje kart:
 • karta gościa – standardowa karta dająca dostęp np. do pokoju, piętra oraz wykupionych atrakcji hotelu,
 • karta master – możliwość otwarcia wszystkich drzwi bez względu na inne zdarzenia w hotelu np. zasłabnięcie gościa – zamek w trybie nie przeszkadzać,
 • karta pokojówki – możliwość otwarcia wszystkich zamków w określonych godzinach (o ile nie zostały zamknięte od środka – tryb nie przeszkadzać).

Hotelowe włączniki prądu na kartę są jedynymi w swoim rodzaju włącznikami aktywowanymi przez hotelowe karty. Obwód elektryczny włącza się lub wyłącza, gdy karta jest wkładana lub wyjmowana z otworu przełącznika. Energooszczędne urządzenie pomaga branży hotelarsko-gastronomicznej zmniejszyć zużycie energii w pustych pokojach hotelowych. Hotelowe włączniki na kartę są częścią systemu zarządzania energią, umożliwiającego Gościom kontrolowanie energii w pokojach. Dzięki temu energia nie będzie zmarnowana przez niezgaszone światło lub włączone urządzenia. Stosowanie włączników prądu zmniejsza zużycie energii nawet o 30 procent.

Zasada działania hotelowego włącznika prądu:

Kiedy Gość wchodzi do pokoju i włoży kartę-klucz do włącznika, w pokoju zasilone zostaną gniazda i inne urządzenia. Gdy klucz-karta zostanie usunięty, obwód będzie miał zasilanie jeszcze przez 15 sekund, aby umożliwić bezpieczne wyjście z pokoju a następnie zasilanie zostanie wyłączone. Aby przywrócić zasilanie w pokoju, należy włożyć ponownie kartę do otworu włącznika.

Umów się na bezpłatną prezentację.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami w naszej ofercie:

Zamki hotelowe lub do apartamentów On-Line.

System elektronicznych zamków hotelowych.

Przykładowa realizacja elektronicznych zamków ONLINE wraz z automatyką hotelową.

Nasze wybrane realizacje:

 
PremNet-zintegrowane rozwiązania