System parkingowy

Szlabany

Szlabany elektromechaniczne są najczęściej stosowanym typem szlabanów. Głównym elementem szlabanu jest motoreduktor składający się z silnika zasilanego napięciem 24V zapewniającym szybką i sprawną pracę.  Nowoczesne szlabany elektromechaniczne Nice idealnie nadają się do obiektów publicznych, wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorstw i zastosowań przemysłowych.

Szlabany elektromechaniczne są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym – nie wymagają specjalnych czynności konserwacyjnych, ale przy intensywnym użytkowaniu zalecane jest dokonywanie okresowych przeglądów. W naszych warunkach klimatycznych właśnie ten rodzaj szlabanów spisuje się najlepiej.

Terminal wjazdowy/wyjazdowy

Terminal wjazdowy systemu parkingowego NicePark – wydaje bilet z unikalnym numerem, datą i czasem wjazdu każdemu kierowcy oraz otwiera szlaban wjazdowy. Informacja o każdym wydanym bilecie (wjazd kierowcy) zapisuje się w systemie komputerowym.

Atrakcyjny, nowoczesny wygląd terminala wjazdowego systemu parkingowego NicePark osiągnięto dzięki stonowanej kolorystyce i nowoczesnym oświetleniu diodowym. Podświetlane przyciski są odporne na zużycie i akty wandalizmu. Solidna konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej o grubości 2 mm, lakierowana proszkowo.

Opisy oraz komunikaty na wyświetlaczu LCD podawane są w języku polskim i angielskim, a wydrukowany bilet służy po opłaceniu jako bilet wyjazdowy.

Terminal wjazdowy systemu parkingowego NicePark wykorzystuje kontroler pętli indukcyjnych wbudowany w centralę szlabanu MBAR, dodatkowo aktywacja terminala następuje dopiero po najechaniu pojazdu na pętlę indukcyjną.

Obsługa kart zbliżeniowych pozwala na wygodne korzystanie z parkingu klientom, którzy wykupili abonament. Karty zbliżeniowe i rewers biletu mogą być personalizowane poprzez dowolny nadruk.

Terminal wjazdowy systemu NicePark jest także wyposażony w termostat, który reguluje temperaturę wewnątrz urządzenia dzięki wbudowanej grzałce i wentylatorowi, natomiast brak odkrytych elementów elektronicznych i połączeń typu flat minimalizuje ryzyko nieumyślnego uszkodzenia podczas serwisu. Istnieje także możliwość kontaktu z obsługą przez interkom głosowy po naciśnięciu przycisku oznaczonego info (opcja). Komunikacja terminala z serwerem danych odbywa się przez sieć Ethernet.

Pakiet zgodności zawiera dedykowany detektor pętli indukcyjnych oraz elementy montażowe, umożliwiające wykorzystanie w systemie parkingowym Nicepark szlabanu serii Signo.

Kasa automatyczna

Kasa automatyczna to nie tylko atrakcyjny design, ale przede wszystkim maksimum nowych funkcjonalności w przystępnej cenie. Kompletna kasa umożliwia rozliczenie należności za parkowanie bez udziału kasjera za pomocą ekranu dotykowego. Opłatę za parkowanie można dokonać banknotami o dowolnym nominale lub opcjonalnie kartą płatniczą. Kasa wydaje resztę w monetach oraz banknotach.

Na życzenie klienta istnieje możliwość wydrukowania paragonu fiskalnego. Informacja o opłaconym bilecie zapisywana jest w systemie komputerowym. Dzięki temu w łatwy sposób istnieje możliwość wydruku raportu okresowego, a w przypadku zgubienia biletu istnieje możliwość wydruku nowego biletu.

Kasa jest odporna na zróżnicowane warunki atmosferyczne, dlatego można ją zamontować zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Obudowa wykonana została ze stali nierdzewnej, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo urządzenia. W przypadku zaniku zasilania, kasa automatycznie podtrzymuje je, dzięki czemu możliwa jest dalsza praca urządzenia.

Otwórz szlaban/bramę garażową telefonem komórkowym

Sterownik GSM to urządzenie służące do zdalnego, bezpłatnego otwierania szlabanu/bramy garażowej za pomocą telefonów GSM. Sterownik instalowany jest w obudowie szlabanu/bramy garażowej i jednorazowo wyposażony zostaje w kartę SIM dowolnego operatora komórkowego. W jego pamięci zapisana zostaje lista uprawnionych do otwierania szlabanu/bramy garażowej numerów telefonów (do 2000 numerów). Jeśli uprawniony użytkownik chce otworzyć szlaban/bramę garażową, to wysyła na numer telefonu „naszej bramy”, bezpłatnego zwiastuna połączenia, potocznie zwanego „CLIP-em”, „strzałką”, „krótkim sygnałem”. Numer „obcy” nie jest w stanie sterować szlabanem/bramą garażową. Sterować możemy z klasycznych aparatów GSM z klawiaturą bądź nowoczesnych smartfonów. Nie jest wymagany dostęp do Internetu bądź specjalne aplikacje.

Użytkownik wprowadzając do książki kontaktów w swoim telefonie numer „do szlabanu” i przypisując go do klawisza szybkiego wybierania, szlaban/bramę garażową otwiera jednym naciśnięciem. Zbędne jest „słuchanie połączenia” bądź „odkładanie słuchawki”. Każde otwieranie jest bezpłatne, bowiem do połączenia nie dochodzi – odrzuca połączenie i natychmiast otwiera szlaban/bramę garażową.

W przeciwieństwie do pilotów radiowych, zasięg sterowania nie jest ograniczony obszarowo. Szlaban/bramę garażową otworzymy z domu, mieszkania, garażu, ogrodu, samochodu z dowolnej odległości od szlabanu bądź z pracy lub urlopu. Zasięg naszego „pilota w komórce” zależny jest jedynie od tego, czy nasz telefon jest w zasięgu sieci GSM.

Lista numerów uprawnionych do otwierania szlabanu/bramy garażowej może zawierać, w zależności od wersji urządzenia, od 10 do 2000 numerów telefonów.

Stosując sterownik administrator osiedla zyskuje, dotychczas nieosiągalny, najwyższy poziom bezpieczeństwa dot. nieuprawnionego dostępu do posesji. Jest on gwarantowany przez operatora GSM. Nie istnieje możliwość, aby sterowanie szlabanem/bramą garażową odbywało się z innych jak uprawnione numery telefonów. Problem „kopiowania” pilotów radiowych przestaje istnieć, nie jest możliwe „podszywanie” się pod uprawnionego użytkownika.

Zapytaj o ofertę cenową.

PremNet-zintegrowane rozwiązania