Systemy monitoringu IP

Monitoring IP

System monitoringu IP to cyfrowa technologia transmisji obrazu o wysokich rozdzielczościach (od 1,3 Mpix do nawet 12Mpix). Rozwiązanie to pozwala na budowanie systemów monitoringu dla najbardziej wymagających użytkowników. Połączenie elementów składowych systemu IP wykonuje się za pomocą przewodu teleinformatycznego (skrętka). Systemy monitoringu IP sugerowane są klientom, którzy wymagają wysokiej jakości obrazu, dostępu online do każdego urządzenia z osobna a przede wszystkim zaawansowanych funkcjonalności.

Nasza oferta obejmuje szeroką gamę produktów – od ekonomicznych systemów przeznaczonych dla małych obiektów, po zaawansowane złożone systemy przeznaczone dla średnich lub dużych obiektów.

Turbo HD – Transmisja sygnału Full HD na dużą odległość

HDTVI (High Definition Transport Video Interface) jest nową technologią, która umożliwia analogową transmisję sygnału wideo o rozdzielczości 1080p (FULL HD) na odległość do 500 metrów po kablu koncentrycznym lub 200 metrów po skrętce. Standard HDTVI wykorzystuje sygnał o stosunkowo niskiej częstotliwości, który oferuje znakomitą wydajność pod względem odporności na zakłócenia elektromagnetyczne. Brak kompresji pozwala transmitować sygnał wizyjny bez opóźnień. Technologia TurboHD jest idealna do modernizacji istniejących systemów analogowych do HD, ponieważ eliminuje konieczność inwestowania w istniejącą infrastrukturę. Nie ma konieczności wymiany okablowania.

NetStation

To zaawansowane oprogramowanie do cyfrowej rejestracji oraz nadzoru wideo firmy Alnet Systems przeznaczone dla systemów każdej wielkości (od 4 do kilkuset kamer IP). Pełna skalowalność oprogramowania pozwala na precyzyjne dostosowanie wielkości instalacji do potrzeb klienta. Dzięki rozbudowanym możliwościom sieciowym oprogramowanie NetStation nadaje się doskonale do nadzorowania rozproszonych obiektów na wielkim obszarze.

Stałe uaktualnienia aplikacji dają gwarancję użytkownikowi, że zawsze ma do dyspozycji najnowsze rozwiązania zgodne z aktualnymi trendami rynkowymi. Dzięki temu, że architektura oprogramowania jest otwarta, użytkownik ma swobodę w wyborze z blisko 1000 zintegrowanych kamer IP wszystkich liczących się producentów. Oprogramowanie pracuje na blisko 70 000 instalacji na całym świecie, co potwierdza wysoką niezawodność i funkcjonalność.

Archiwum wideo jest zaawansowanym, a zarazem prostym w użyciu narzędziem do obsługi archiwalnych zapisów wideo. Każda kamera posiada własną linię czasu, która w sposób przejrzysty prezentuje wszystkie zdarzenia aktywujące zapis. Zatem niezwykle łatwo i szybko można zlokalizować i przejrzeć poszukiwane zdarzenie. Poruszając kursorem myszki uzyskujemy opis z datą i godziną, a w dodatkowym oknie generowany jest szybki podgląd wskazanego zdarzenia z możliwością przewijania do przodu i do tyłu. Szybkość odtwarzania w oknie podglądu jest powiązana z szybkością kursora myszki. Panel kontrolny pozwala na odtwarzanie w obu kierunkach przy kilku prędkościach. Szybkie wyszukiwanie detekcji ruchu w wyznaczonym obszarze znacznie ułatwia analizę nagrania. Konkretne zdarzenia mogą zostać oznaczone specjalnym znacznikiem, co upraszcza ich późniejsze odszukanie. Znaczniki mogą być dodane ręcznie przez operatora, jak również zostać dodane automatycznie przy pomocy sygnałów wejść / wyjść, co może być opcją wykorzystywaną np. w kontroli dostępu.

Okno konfiguracji kamer pozwala na precyzyjne ustawienie wszystkich dostępnych parametrów dla każdej kamery z osobna. Wielopoziomowe menu umożliwia przejrzyste kontrolowanie parametrów wszystkich kamer w systemie. Jednym z dostępnych narzędzi w konfiguracji kamer jest edytor detekcji ruchu, umożliwiający dostrojenie czułości detekcji oraz projektowanie masek ruchu dla każdej kamery i obszaru.

HikVision

Hikvision Digital Technology jest jednym z wiodących producentów sprzętu CCTV. Zatrudnia ponad 13 000 pracowników w filiach na całym świecie i jest najistotniejszym producentem w swojej branży. Urządzenia HikVision łączą w sobie najnowocześniejszą technologię: system operacyjny czasu rzeczywistego (Linux RTOS), CPU Texas Instruments wykonany w technologii DaVinci, cyfrowe procesory sygnałowe zaimplementowane na bazie układów FPGA i CPLD oraz najwydajniejsze algorytmy kompresji obrazu H.264 i dźwięku OggVorbis. Kompresja H.264 jest obecnie najbardziej wydajną metodą kodowania obrazu. W porównaniu do innych popularnych algorytmów MJPEG i MPEG-4, pozwala ona zaoszczędzić nawet do ponad 50% więcej miejsca na dysku. Dodatkowo ma to istotne znaczenie podczas pracy w sieci Internet – przesył takiej samej ilości danych znacznie mniej obciąża łącze sieciowe.

Oprogramowanie iVMS-4200 jest zaawansowanym oprogramowaniem do obsługi urządzeń systemu CCTV/IP CCTV firmy HikVision. Poza standardowymi funkcjami oprogramowania zdalnej stacji klienckiej, umożliwia rejestrację strumieni IP i kodowanie/dekodowanie strumieni oraz multiplikowanie strumieni w celu odciążenia urządzeń IP. Każdej z ww. funkcjonalności odpowiada moduł oprogramowania. Oprogramowanie iVMS-4200 może być instalowane na wielu komputerach w sieci IP CCTV (LAN/WAN) wykorzystując jedynie wybrane jego funkcje. Podstawową funkcją modułu klienckiego IVMS-4200 jest monitorowanie (z wykorzystaniem dwu-strumieniowości), odtwarzanie i archiwizacja nagrań oraz zdalne konfigurowanie urządzeń podłączonych do sieci IP. Do celów wizualizacji alarmów iVMS-4200 wykorzystuje wielopoziomowe mapy graficzne. Liczba stacji klienckich w systemie jest nieograniczona, co pozwala na budowę bardzo dużych systemów o praktycznie nieograniczonej liczbie kamer, rejestratorów analogowych/hybrydowych/sieciowych i serwerów rejestrujących NVR.

DAHUA

DAHUA jest marką urządzeń CCTV posiadającą pełen asortyment produktów i rozwiązań dla realizacji założeń nowoczesnego i skutecznego systemu monitoringu. Priorytetem marki DAHUA jest rozwój nowych technologii a zarazem zapewnienie najwyższych standardów i jakości oferowanych produktów. W ofercie obok dobrze znanych i popularnych rejestratorów cyfrowych DAHUA-DVR i kamer analogowych, dostępna jest cała gama rozwiązań umożliwiających tworzenie monitoringu w standardzie  wysokich rozdzielczości HD i FULL HD. DAHUA w dziale telewizji wysokiej rozdzielczości posiada duży asortyment urządzeń sieciowych IP.

Oprogramowanie Smart PSS jest oprogramowaniem do obsługi rejestratorów analogowych i sieciowych (DVR,NVR), kamer sieciowych IP(IPC), urządzeń magazynujących SVR, dekoderów video i innych urządzeń DAHUA z interfejsem sieciowym. Obsługuje do 1000 połączeń, umożliwia podgląd na żywo do 256 kanałów (max. 64 okien na karcie) oraz posiada wbudowany moduł PC-NVR (nagrywanie w trybie ciągłym, detekcji, alarm  do 16 kan.).

Podgląd zdalny kamer na telefonie komórkowym

Do wszystkich rejestratorów wideo dostępna jest aplikacja kliencka, dzięki której istnieje możliwość dostępu do podglądu kamer z rejestratorów CCTV z dowolnego urządzenia (smartphone, tablet, komputer) po łączach internetowych. Aplikacja do podglądu kamer jest bezpłatna i można ją instalować bez żadnych ograniczeń na telefonach komórkowych, tabletach i innych komputerach wyposażonych w systemy operacyjne Android, iOS, lub Windows. Warunkiem poprawnego działania aplikacji jest połączenie do stałego łącza internetowego.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym.

Nasze realizacje:

 
PremNet-zintegrowane rozwiązania