System kontroli dostępu (KD)

kontrola_dostepuSystemy kontroli dostępu (KD) to zespół urządzeń którego zadaniem jest kontrola dostępu do różnego rodzaju obiektów/pomieszczeń, nadzór nad przepływem osób pomiędzy poszczególnymi strefami lub budynkami, a także monitorowanie ruchu w danym obszarze.

Nasza oferta obejmuje szeroką gamę produktów – od prostych czytników kart RFID przeznaczonych dla małych obiektów, po zaawansowane systemy przeznaczone dla średnich lub dużych obiektów, np. hoteli, biurowców, magazynów, pawilonów handlowych. Oprócz czytników kart RFID, oferujemy również bramki obrotowe, uchylne, wrzutniki kart i monet oraz wygrodzenia.

Bosch

System kontroli dostępu Bosh pracuje w oparciu o modułowy kontroler dostępu AMC2 (ang. Access Modular Controller). Urządzenie kontroluje od jednego do ośmiu punktów dostępu. Punkty dostępu, zwane też przejściami, to przede wszystkim drzwi, bramy, szlabany, bramki obrotowe, drzwi obrotowe, śluzy osobowe, a także czytniki kart identyfikacyjnych, siłowniki i czujniki drzwi. AMC2 może sprawować kontrolę nad maksymalnie ośmioma czytnikami kart identyfikacyjnych (zależnie od typu czytników) i został zaprojektowany do kompletnego przetwarzania danych dostępowych w przypisanych lokalizacjach. kontrola_dostepuKontrole stanu można przeprowadzać, korzystając z ośmiu wejść analogowych. Osiem wyjść przekaźnikowych służy do uruchamiania siłowników drzwi i / lub aktywacji systemu bezpieczeństwa i sygnalizacji alarmowej. AMC2 przechowuje wszystkie potrzebne informacje w podtrzymywanej akumulatorowo pamięci oraz na karcie CompactFlash, co pozwala na przeprowadzanie niezależnych kontroli autoryzacji w punktach dostępu, podejmowanie decyzji o dostępie, sterowanie siłownikami oraz rejestrowanie zdarzeń przejścia nawet w przypadku utraty połączenia z komputerem.

Linia Lectus duo 3000 classic obejmuje dwa czytniki kart i transponderów MIFARE classic. Umożliwiają one zapis danych uwierzytelniających na kartach kodowanych MIFARE firmy Bosch oraz numeru CSN na kartach zgodnych z normą ISO 14443A. Oba czytniki są wyposażone w interfejs Wiegand (26-bitowy) oraz interfejs hosta RS485/OSDP, które można łatwo wybierać za pomocą mikroprzełącznika. W trybie RS485/OSDP można podłączyć maksymalnie osiem czytników do odpowiedniego kontrolera, np. AMC2-4R4. Dostęp do poszczególnych czytników można ustawić za pomocą czterech mikroprzełączników. Monitorowanie czytników działających w tym trybie jest bardzo proste. Trzy wskaźniki LED i sygnał dźwiękowy ułatwiają użytkowanie. W ciemności logo na czytniku jest podświetlone. Czytnik jest zgodny z normą IP65 — może być używany w pomieszczeniach i na zewnątrz budynków.

Roger

Czytniki zbliżeniowe serii Roger PRT (PRTxxLT, PRTxxEM, PRTxxMF) mogą być skonfigurowane do pracy w trybie terminalowym jako urządzenia podrzędne dołączone do zewnętrznego kontrolera dostępu. Dodatkowo, czytniki zbliżeniowe serii PRTxxEM oraz PRTxxMF mogą pracować również w trybie autonomicznym jako samodzielne punkty kontroli dostępu. W trybie terminalowym czytniki zbliżeniowe oferują możliwość pracy w wielu popularnych formatach transmisji (np. Wiegand, Magstripe, Clock and Data, RACS), dzięki czemu mogą współpracować nie tylko z kontrolerami firmy Roger, ale z większością dostępnych na rynku kontrolerów dostępu pochodzących od różnych dostawców.

RFT1000 jest wyposażony w wysokiej jakości optyczny skaner/czytnik linii papilarnych oraz czytnik zbliżeniowy kart standardu ISO/IEC 14443A MIFARE. Rozpoznawanie użytkowników może następować przez porównanie zeskanowanego odcisku palca z wzorcami przechowywanymi w wewnętrznej bazie danych czytnika (tzw. tryb 1:N) lub z wzorem odcisku palca wczytanym z karty zbliżeniowej (tzw. tryb 1:1). Czytnik linii papilarnych umożliwia zarejestrowanie do 1900 wzorów linii papilarnych w wewnętrznej pamięci przy zachowaniu relatywnie szybkiego procesu rozpoznania. Zastosowanie trybu 1:1 pozwala na zapewnienie najwyższej, trzeciej klasy rozpoznania w systemie kontroli dostępu, a dodatkowo wychodzi naprzeciw regulacjom prawnym, które wymagają, aby w systemach rejestracji czasu pracy dane biometryczne były przechowywane na nośnikach danych należących do pracownika. Czytnik linii papilarnych RFT1000 może być podłączony do kontrolerów dostępu wyposażonych w interfejs RACS CLK/DTA (Roger) lub innych, akceptujących transmisję w popularnym formacie Wiegand. Komunikacja z czytnikiem jest szyfrowana przy użyciu standardu AES128 CBC, który gwarantuje wysoką odporność urządzenia na ataki cybernetyczne. Konfiguracja i zarządzanie wzorcami odcisków palców mogą być przeprowadzone z poziomu programu narzędziowego RogerVDM lub z poziomu oprogramowania PR Master.

Bramki obrotowe

Bramki obrotowe niskie to seria urządzeń automatycznych producenta Jawa Control, sterowanych procesorem, przeznaczonych do kontroli ruchu osobowego w miejscach strzeżonych. Obudowy bramek oraz ramiona wykonane są ze stali nierdzewnej. Po podaniu sygnału sterującego ramiona obracają się w wybranym kierunku. Załączenie sygnału ppoż. powoduje odpowiednie ustawienie ramion, umożliwiające swobodne przejście (w wersji z mechanizmem z dwoma ramionami). Powrót do trybu normalnego następuje automatycznie.

Najważniejsze cechy bramek obrotowych:
 • możliwość konfiguracji przejść, pełna programowalność sygnałów sterujących,
 • mechanizm z trzema ramionami lub dwuramienny z funkcją ewakuacji,
 • funkcja ewakuacji antypanik,
 • miejsce na czytnik zabezpieczone przed zakłóceniami (bez konieczności wykonywania otworów w pokrywie),
 • zamykana pokrywa ograniczająca dostęp osób postronnych do mechanizmu bramki,
 • sygnalizacja alarmowa informująca o próbie wejścia przez osobę nieupoważnioną.
Przeznaczenie bramek obrotowych:
 • hale wystawiennicze,
 • hale sportowe,
 • obiekty przemysłowe,
 • biurowce,
 • lotniska,
 • obiekty sportowe i rekreacyjne na wolnym powietrzu.

Zapytaj o ofertę cenową.

PremNet-zintegrowane rozwiązania