Kasy ONLINE oraz drukowanie NIP na paragonie

1 września 2019 roku weszły w życie nowe przepisy odnośnie wystawiania faktur na podstawie otrzymanych paragonów.

Zakładają one, że od 1 stycznia 2020 roku sprzedawca będzie mógł wystawić fakturę do paragonu fiskalnego tylko w przypadku, gdy na paragonie znajdzie się NIP nabywcy.

Oferowany przez nas system gastronomiczny GH GiP w najnowszych wersjach spełnia wymagania nowych przepisów. Aktualizacja systemu zapewni Państwu powyższą funkcjonalność a dodatkowa opcja wyszukiwania danych klienta po numerze NIP w bazie GUS usprawni proces wystawiania faktur. Pobieranie danych z GUS nie tylko przyśpieszy wystawianie faktur ale również wyeliminuje możliwość pomyłek.

W sytuacji, gdy sprzedawca nie będzie miał technicznej możliwości wpisania numeru identyfikującego na paragonie, ustawa podpowiada, że „…nabywca powinien zadeklarować w momencie dokonywania zakupu, że nabywa towar lub usługę, jako podatnik – w takiej sytuacji sprzedawca nie powinien rejestrować zakupu na kasie rejestrującej, tylko powinien od razu wystawić fakturę.

Osoby, które nie zdecydują się na aktualizację systemu mają możliwość wystawienia faktury bezpośrednio po zamknięciu rachunku, bez drukowania paragonu fiskalnego. Należy wiedzieć o tym, że w takiej formie nie będzie możliwości wystawienia faktury w późniejszym terminie oraz nie będzie możliwości wystawienia faktury zbiorczej do kilku rachunków. Do realizacji takiej formy wystawiania faktur w systemie GH GiP potrzebne będą dodatkowe formy płatności.

Aby uzyskać informację w jaki sposób dodać odpowiednie formy płatności prosimy wysłać mail na adres info@premnet.pl

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z przepisami do dnia 01.07.2020 branża gastronomiczna oraz hotelarska zobowiązana jest do wymiany urządzeń fiskalnych na wersję ONLINE. Osoba instalująca urządzenie ONLINE ma prawo do ulgi na zakup urządzenia. Aby uzyskać szczegółowe informacje prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

PremNet-zintegrowane rozwiązania