LPR – system identyfikacji tablic rejestracyjnych

Technologia LPR

Technologia przetwarzania obrazu LPR (Licence Plate Recognition) służy do identyfikacji tablic rejestracyjnych różnego rodzaju pojazdów za pomocą kamery IP. System identyfikuje tablice rejestracyjne wielu krajów i rozpoznaje różne rodzaje pisma (włącznie z cyrylicą).

Uproszczona kontrola dostępu

System rozpoznawania tablic rejestracyjnych LPR jest stosowany w systemach bezpieczeństwa i aplikacjach związanych z transportem. Jednym z zastosowań może być system kontroli dostępu na parkingu który polega na tym, że tablica rejestracyjna zbliżającego się do szlabanu pojazdu jest rozpoznawana i zapisywana na rejestratorze (wraz ze zdjęciem), a następnie może być porównana z wcześniej zdefiniowaną listą powodując otwarcie szlabanu lub wywołując inne zdarzenie. Zaletą tego typu rozwiązania jest przede wszystkim brak potrzeby instalacji dodatkowych urządzeń w pojeździe do jego identyfikacji oraz zapis obrazu pozwalający wykryć sprawcę w przypadku przestępstwa.

Wspólna baza danych wszystkich pojazdów

W bazie danych zapisywane są wszystkie odczytane tablice rejestracyjne, które przypisane zostają do zarejestrowanego obrazu z kamery. Istnieje również możliwość wysyłania wiadomości e-mail z obrazem po wykryciu określonych numerów rejestracyjnych.

Umów się na bezpłatną prezentację lub zapytaj o ofertę cenową.

PremNet-zintegrowane rozwiązania