Rakssql – punkt obsługi sprzedaży

To kompletne rozwiązanie stworzone dla sklepów i sieci handlowych, w których czas obsługi klienta (sprzedaży) stanowi kluczowy problem. Prosta obsługa, łatwa i czytelna nawigacja, współpraca z urządzeniami fiskalnymi, czytnikami kodów, ekranami dotykowymi – to tylko niektóre zalety programu. Każda osoba po kilku minutach szkolenia może opanować obsługę programu. Wystawianie paragonów, faktur, udzielanie rabatów, wyszukiwanie towarów, otrzymywanie płatności i ich rejestrowanie jest wyjątkowo szybkie i łatwe.

Łatwa obsługa

Program został tak zaprojektowany, aby można było łatwo i szybko zarejestrować transakcje bez użycia myszki komputerowej. Typowa sekwencja operacji potrzebnych do zarejestrowania sprzedaży:

  • na początku pracy ustalenie typu dokumentu (paragon/faktura) i innych podstawowych parametrów,
  • tworzenie listy sprzedawanych artykułów,
  • towary można wybrać automatycznie (za pomocą czytnika kodów kreskowych) lub ręcznie, poprzez wyszukiwanie w kartotece,
  • w razie potrzeby wykonanie dodatkowych operacji związanych z listą towarów (edycja/usuniecie pozycji, nadanie rabatu, dopisanie uwag, wybór akcesoriów, wybór artykułów z receptury). Odbywa się to przez klikniecie odpowiedniego przycisku na dolnym pasku narzędziowym.

  • przejście na zakładkę “Płatności” – ręcznie zmieniamy zakładkę lub klikamy opcje “Przejdź do płatności”.

Wpisanie ewentualnych uwag na temat kontrahenta lub transakcji.
 • tworzenie listy płatności za towary (gotówka, karta, czek, przelew, bon) aż do wyczerpania kwoty do zapłaty (lub jej przekroczenia – wtedy powstanie reszta do wydania). Oczywiście w typowym przypadku transakcja jest rozliczana jednym sposobem płatności (np. w całości gotówka) lub częściowo karta i częściowo gotówka.
 • zatwierdzenie transakcji. Następuje wydruk potwierdzenia transakcji, po czym automatyczny powrót na zakładkę “Pozycje”, w celu rejestracji kolejnej sprzedaży.

Poza przedstawioną powyżej sekwencją operacji sprzedaży program umożliwia też pokazanie kilku dodatkowych okien (np. zamówienia, cenniki, kartotekę kontrahentów i towarów). Odbywa się to przez wybór odpowiedniej opcji z menu programu lub kliknięcie przycisku w górnym pasku narzędzi.

Szybki dostęp do podstawowych funkcji

Podstawowe funkcje takie jak, usuń towar, nadaj rabat, dodaj uwagi, sposób zapłaty są dostępne dzięki łatwym w użyciu klawiszom funkcyjnym (F2, F3, F4, …) znajdującym się na klawiaturze komputera. Osoba obsługująca program ma do nich stały i łatwy dostęp. Odpowiednie skróty umieszczone są również na ekranie monitora.

Proste wyszukiwanie potrzebnych informacji i ich sortowanie

Program wyposażony jest w zaawansowany moduł prezentacji danych – grid, który pozwala użytkownikowi na odnalezienie każdej transakcji zarejestrowanej przez system. Jeżeli klient przychodzi do sklepu i chce zwrócić towar bez rachunku, można przejrzeć historię zakupów w celu sprawdzenia czy towar był sprzedany w danym sklepie i za jaką cenę. Transakcje mogą być sortowane według wielu różnych kryteriów: numeru rachunku, daty zakupu, nazwy kontrahenta i wielu innych.

Pełna integracja

Moduł stanowi element kompletnego systemu informatycznego. Może pracować samodzielnie jednak prawdziwe korzyści przynosi współpraca z pozostałymi modułami programu. Wówczas dane z każdego obszaru działalności: sprzedaży, obsługi magazynu, finansów, księgowości, kadr i płac trafiają w jedno miejsce, gdzie mogą być dowolnie przetwarzane. Dzięki integracji każdy z działów przedsiębiorstwa korzysta na bieżąco z potrzebnych informacji np. sprzedawca w każdej chwili może sprawdzić stan rozrachunków z klientem, księgowa automatycznie księgować dokumenty wygenerowane przez kasjera, magazynier monitorować stany i generować zamówienia do dostawców, a menadżer pracujący na zapleczu ma zawsze aktualny obraz całości.

Umów się na bezpłatną prezentację lub zapytaj o ofertę cenową.

PremNet-zintegrowane rozwiązania