GiP ESOK – Elektroniczny System Obsługi Klienta

Elektroniczny system obsługi klienta ESOK jest nowoczesnym narzędziem do zarządzania obiektem rekreacyjnym zapewniającym sprzedaż wejściówek jednorazowych i cyklicznych, indywidualnych i grupowych oraz produktów i usług oferowanych na obiekcie wraz z kontrolą dostępu obsługiwaną za pomocą czytników RFID i sprawdzarek sterujących bramkami obrotowymi i uchylnymi.
Modułowa budowa systemu zapewnia dostosowanie systemu ESOK do potrzeb różnego typu obiektów rekreacyjnych i sportowych. Poszczególne moduły systemu mogą funkcjonować samodzielnie lub tworzyć rozbudowane konfiguracje dedykowane zarówno do dużych obiektów (aquaparki, centra rozrywki i sportowe, SPA & Wellness itp.) jak i mniejszych (np. baseny szkolne, sale zabaw dla dzieci) zapewniając pełną funkcjonalność.

System ESOK posiada intuicyjny interfejs użytkownika, który zapewnia szybką obsługę klienta, podnosi komfort obsługi oraz poprawia wydajność pracy personelu co pozwala kontrolować wszystkie procesy obsługi klientów. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań pozwala na maksymalne skrócenie czasu obsługi klienta, a także podwyższenie ich komfortu obsługi i poziomu zadowolenia. System ESOK umożliwia dokonywanie bezgotówkowych zakupów na terenie obiektu co wpływa na skrócenie czasu obsługi klienta, a przez to zapewnia wzrost przychodów dla Twojego obiektu.

Uniwersalna konfiguracyjna systemu ESOK umożliwia jego wykorzystanie w wielu różnych obiektach o charakterze otwartym lub zamkniętym. W obiekcie o charakterze zamkniętym następuje sprzedaż wejściówek (indywidualnych, grupowych) z wydaniem transponderów zbliżeniowych (zegarkowe) umożliwiających gościom wstęp kontrolowany czasowo za pomocą czytników RFID sterujących pracą bramek obrotowych i uchylnych. Po odczytaniu transpondera w czytniku i przejściu przez kołowrót lub bramkę uchylną następuje rozpoczęcie naliczania czasu pobytu gościa na obiekcie. Wewnątrz strefy zamkniętej klienci mogą korzystać z usług dodatkowych naliczanych na rachunek gościa i przekazywanych do rozliczenia na zakończenie pobytu. Naliczenia dodatkowe mogą być wykorzystywane do obsługi sprzedaży gastronomicznej oraz do sprzedaży usług dodatkowych (zjeżdżalnie, kolejki, kina tematyczne itp.). Na zakończenie pobytu na obiekcie goście oddają transpondery w kasach wyjściowych i rozliczają usługi, a następnie opuszczają obiekt.

W ten sposób zapewniona jest sprzedaż i kontrola biletów bez ograniczeń czasowych. W obiekcie o charakterze otwartym wykorzystywana jest sprzedaż biletów jednorazowych (indywidualnych, grupowych) z kodem kreskowym oraz ich kontrola za pomocą sprawdzarek biletowych na wejściu.

KDNet

System ESOK współpracuje z oprogramowaniem KDNet który jest autorskim produktem firmy PremNet służącym do sterowania urządzeniami kontroli ruchu osobowego (czytniki transponderów, czytniki informacyjne, bramki obrotowe, bramki uchylne) i dedykowany jest dla elektronicznych systemów obsługi klientów ESOK. W połączeniu z oprogramowaniem do sprzedaży wejściówek, jest kompleksowym modułowym narzędziem do zarządzania różnego typu obiektów rekreacyjnych i sportowych.

Czytnik Hyperion

Czytnik zbliżeniowy RFID i kodów kreskowych (1D/2D) z wyświetlaczem graficznym TFT do wyświetlania informacji z systemu ESOK (czas pobytu, saldo dostępnych środków, dodatkowe informacje). Odczyt transpondera RFID (karta, brelok, tag, itp.) umożliwia prezentacje na wyświetlaczu TFT informacji dla klienta.

Czytnik Hyperion może być wykorzystany do systemu zamków szafkowych z przydzielaniem i otwieraniem szafki ubraniowej.

Główne parametry czytnika:

 • odczyt transponderów RFID w standardzie MIFARE (13,56 MHz) lub UNIQUE (125 kHz),
 • odczyt kodów kreskowych w formacie 1D lub 2D,
 • wyświetlacz graficzny TFT 3,5”,
 • interfejs Ethernet,
 • zasilanie 12V DC lub PoE,
 • montaż naścienny VESA 75.

Przeznaczenie czytnika:

 • czytnik informacyjny – wyświetlanie informacji dla klienta z systemu ESOK,
 • czytnik zamków szafkowych – sterowanie systemem zamków szafkowych,
 • czytnik sterujący urządzeniami i systemami zewnętrznymi (np. solarium, załączenie oświetlenia, załączenie czasowe lub jednorazowe innych urządzeń).

Czytnik Fobos

Czytnik zbliżeniowy RFID przeznaczony do sterowania urządzeniami kontroli ruchu osobowego (bramki obrotowe lub uchylne, otwieranie drzwi z elektrozaczepami).

Główne parametry czytnika:

 • odczyt transponderów RFID w standardzie MIFARE (13,56 MHz) lub UNIQUE (125 kHz),
 • interfejs Ethernet,
 • zasilanie 12V DC lub PoE.

Czytnik Setebos

Czytnik zbliżeniowy RFID i kodów kreskowych (1D/2D) z wyświetlaczem graficznym TFT przeznaczony do montażu w bramkach obrotowych lub uchylnych.

Główne parametry czytnika:

 • odczyt transponderów RFID w standardzie MIFARE (13,56 MHz) lub UNIQUE (125 kHz),
 • odczyt kodów kreskowych w formacie 1D lub 2D,
 • wyświetlacz graficzny TFT 3,5”,
 • interfejs Ethernet,
 • zasilanie 12V DC lub PoE.

Czytnik Prospero

Czytnik biurkowy z interfejsem USB przeznaczony do odczytu transponderów RFID na stanowiskach komputerowych (kasowe, administracyjne, obsługowe). Czytnik współpracuje z systemem ESOK.

Główne parametry czytnika:

 • odczyt transponderów RFID w standardzie MIFARE (13,56 MHz) lub UNIQUE (125 kHz),
 • komunikacja i zasilanie USB.

W naszej ofercie znajdują się również inne czytniki kontroli dostępu, które zapewniają kontrolowany dostęp do pomieszczeń. Więcej informacji tutaj.

Umów się na bezpłatną prezentację lub zapytaj o ofertę cenową.

PremNet-zintegrowane rozwiązania